A kézimunka – a kötés, horgolás, hímzés, csuhéfonás, gyapjúfonás, kosárfonás – a családban télen mindennapos tevékenység volt. A kilenc gyermeknek mindig adtak a felnőttek valami anyagot, melyből lehetett játékosan valamit készíteni. Így tanultunk meg mindenfajta technikát.
Az 1960-as évek végén, 70-es évek elején Varga Terézia vezetésével működött egy nagyon jó hímző kör, ahol a népi hímzés alapjait megtanultuk. Nyugdíjazásom után, 2004-től foglalkozom intenzívebben a hímzéssel a zalaegerszegi hímző stúdió vezetőjének, Kocsisné Koszorús Anikó támogatásával.
2004 óta tagja vagyok a Zalaegerszegi hímző Stúdiónak, mely a 2014-es Mesterségek ünnepén Király Zsiga Díjat kapott.
2006 óta rendszeresen zsűriztetem a munkáimat, melyeket rendben elfogadtak. Részt vettem több kiállításon a Móricz Galériában, a VMK-ban. Pályáztam a Nyugdíjas Klub kiállításaira,melyen a beadott anyagok kiállításra kerültek. Elfogadták a pályázati anyagomat a 2008. augusztusi Nemzeti Galériában rendezett Reneszánsz Kiállításra.
A Zala Megyei Népművészeti Egyesület tagjaként rész veszek a szervezett továbbképzéseken, így bővítem a Kárpátmedence hímzésvilágának technikáit.
2009-ben lehetőségem nyílt a főleg dr. Kerecsényi Edit által összegyűjtött zalai hímzéseket eredetiben tanulmányozni a nagykanizsai Thury György Múzeumban. A fentiek hatása nyomán, valamint stúdióvezetőnk biztatására készítettem több szabadrajzú, keresztszemes és szálán varrott mintát, melyet szeretnék a jövőben is folytatni.
2015-ben Népi Iparművész címet kaptam.
Munkáiból egy kis ízelítő:
Dr. Doba Istvánné Simonffy Etelka elérhetősége: dobaeta@t-email.hu